XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września
1. Od dzisiaj do środy w kościele Narodzenia NMP w Bełchatowie trwają rekolekcje ewangelizacyjne, zapraszamy do uczestnictwa. Szczegółowy program znajduje się na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą. Przypominamy również, iż podczas obchodzonego aktualnie jubileuszowego roku stulecia powstania naszej archidiecezji, ta bełchatowska świątynia jest dla nas kościołem stacyjnym, w którym można uzyskać odpust zupełny.

2. We wtorek przypada dzień imienin naszego wikariusza ks. Mateusza. Msza święta w jego intencji będzie tego dnia o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

3. Chcemy wrócić do wyjazdów młodzieżowych na Uwielbieniową Łódź Ratunkową. Najbliższy wyjazd w piątek o godz. 17:30. Szczegóły i zapisy u katechetów.

4. W sobotę, 25 września, przypada 125 rocznica śmierci Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Uroczystości upamiętniające tę rocznicę będą przebiegały w następujący sposób: o godz. 13:30 Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia, następnie konferencja p. Mirosława Wąsika z Radomia pt: Wanda znana i nieznana. Wokół kościoła będzie przygotowana wystawa pt: Wanda Malczewska wizerunki. Całość zakończy zwiedzanie wystawy oraz poczęstunek. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na te uroczystości i jednocześnie proszę o przygotowanie ciast na poczęstunek. Proszę również o pomoc przy dystrybucji posiłku.

5. O posprzątanie kościoła, krypty i muzeum oraz kwiaty przed sobotnią uroczystością proszę mieszkańców Emilina.

6. W przyszłą niedzielę, po mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas VII, VIII oraz szkół ponadpodstawowych, która w tym roku chce przygotowywać się do sakramentu bierzmowania.

7. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą, w ubiegłą niedzielę, w wysokości 3044 zł. Przeznaczamy je na koszty związane z sobotnią uroczystością, czyli wystawę oraz wydruk okolicznościowej publikacji, którą otrzymają uczestnicy.

9. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka.