XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 października

1. Chcę się podzielić radosną wiadomością, iż nasz parafianin Borys Karolewski, został przyjęty do grona mężczyzn przygotowujących się do diakonatu stałego. Diakonat stały to w Kościele stan, do którego przyjmowani są żonaci mężczyźni, którzy pragną przyjąć święcenia diakonatu, aby móc posługiwać w Kościele. Przygotowanie trwa trzy lata. Otoczmy naszego kandydata gorliwą modlitwą.

2. W miniony wtorek, podczas bardzo krótkiej burzy, piorun uderzył w wieżę kościoła i spowodował dość dużo szkód. Zostało uszkodzone urządzenie sterujące dzwonami, część nagłośnienia, monitoring oraz instalacja odpowiedzialna za transmisję z kościoła. Dlatego od kilku dni nie ma transmisji na stronie internetowej. Nie będzie jej jeszcze przez kilka lub kilkanaście dni.

3. Rozpoczął się październik, dlatego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17:30. Dla dzieci są przygotowane materiały do kolekcjonowania. Można je odebrać w zakrystii. Dzisiaj różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Roździna.

4. W najbliższy piątek po mszy wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy na mszę i później na spotkanie.

5. W najbliższą sobotę będzie wyjazd do Łasku dla Kół Różańcowych. Wyjazd o godz. 8:00. Chętnych proszę o zgłoszenia.

6. W przyszłą niedzielę, na mszę o godz. 12:00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Natomiast młodzież, która chce się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na mszę o godz. 18:00. Po mszy spotkanie informacyjne dla młodzieży i dla rodziców.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wizyty u chorych, msza w Lubcu i spowiedź tak jak zwykle.

8. Uczestnikom pielgrzymki Do Kalwarii, Wadowic, Oświęcimia i Wieliczki, składam serdeczne podziękowanie za uczestnictwo i złożoną ofiarę.

9. Gdyby ktoś chciał wesprzeć potrzebującą osobę to polecam zbiórkę zorganizowaną na portalu siepomaga.pl Potrzebującym jest młody chłopiec Patryk Wysmyk.

10. Jest do nabycia prasa katolicka, w zakrystii do odebrania miesięcznik Różaniec.