II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 stycznia

1. Chcę bardzo serdecznie podziękować naszemu organiście Panu Jakubowi Darochowi, szefowej chóru Pani Sławie Anczykowskiej, parafialnemu chórowi i orkiestrze dętej z Magdalenowa za organizację koncertu kolęd, który odbył się w ubiegłą niedzielę, w naszej parafii. Bóg zapłać.

2. Dziś, po wieczornej mszy świętej, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Jutro w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Judaizmu, pamiętajmy w modlitwie o naszych Starszych Braciach w wierze. We wtorek natomiast rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwa będą się odbywać również w Bełchatowie i w Zelowie. Szczegóły są na plakacie, w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę, na mszy o godz. 12:00, będziemy gościć Międzynarodowy Warszawski Chór w Akcji. Po mszy świętej odbędzie się koncert świąteczny, podczas którego chór zaprezentuje utwory świąteczne z różnych stron świata. Zapraszamy.

5. Kolęda w tym tygodniu odbędzie się według następującego harmonogramu:

Poniedziałek     godz. 16:00   Adamów           3 księży
Wtorek   godz. 16:00 Zalesna           3 księży
Środa     godz. 16:00 Wola Mikorska od Ław do skrzyżowania   2 księży
Czwartek   godz. 16:00 Wola Mikorska od skrzyżowania w stronę Parzna
2 księży
Sobota   godz. 9:00   Emilin             3 księży

6. W sobotę 22 stycznia zakończymy zasadniczą część wizyty duszpasterskiej. W kolejnym tygodniu będzie tzw. kolęda uzupełniająca, dla wszystkich, którzy nie mogli jej przeżyć w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenia.

7. Ponieważ w najbliższą sobotę zakończymy kolędę, od 24 stycznia wracamy do zwykłego porządku mszy świętych, czyli o godz. 17:00 i 18:00. Nie będzie mszy o godz. 7:00. Intencje, które zostały zamówione na godz. 7:00, w tych dniach, będą odprawione podczas mszy wieczornych. Gdyby dla kogoś stanowiło to problem, proszę o zgłoszenie. Intencje na najbliższe dwa tygodnie zostały wywieszone w gablocie, proszę o sprawdzenie.

8. O posprzątanie kościoła i krypty proszę mieszkańców Janowa.

9. Jest do nabycia prasa katolicka,

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Henryk Krzesicki, Stanisław Storczyk, Genowefa Markiewicz, wieczny odpoczynek...