Ogłoszenia

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ: 4 czerwca

1. Bardzo dziękuję osobom, które zorganizowały msze przy kapliczkach i krzyżach, w poszczególnych miejscowościach i tym, którzy w nich uczestniczyli. Dziękuję również wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach majowych w kościele oraz przy krzyżach i kapliczkach.

2. Jutro, podczas mszy o godzinie 18:00, ks. abp Grzegorz Ryś udzieli sakramentu bierzmowania 45 osobom. Otoczmy wszystkich naszą modlitwą.

3. Codziennie odbywają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa są o godzinie 17:30, z wyjątkiem tych dni, kiedy są śluby, wówczas nabożeństwo jest po mszy wieczornej. W tym tygodniu będzie tak w środę i w czwartek. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Msze święte o godzinie 9:00, 12:00 i 18:00. Procesja do czterech ołtarzy po mszy świętej o godzinie 12:00. Tego dnia nie ma mszy w kaplicach. Serdecznie zapraszam wszystkie grupy parafialne, dzieci, orkiestrę, OSP i wszystkich parafian do uczestnictwa we mszy świętej oraz w procesji.

5. Przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała będzie codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam liturgiczną służbę ołtarza, dzieci, rodziców i wszystkich parafian do udziału. Procesja będzie połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Co roku, przed drugą niedzielą czerwca, odbywa się archidiecezjalne święto Eucharystii, które jest owocem wizyty św. Jana Pawła II w naszej archidiecezji. Święto przeżywamy w formie całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, z piątku na sobotę. Adoracja rozpocznie się w piątek o godz. 21:00 i zakończy w sobotę o 21:30. Tradycyjnie cała doba została rozpisana na poszczególne miejscowości. Zapraszam wszystkich wg następującego harmonogramu:

7. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na świątynię opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Rychlewicz i Włodzimierza Kubiaka,
wieczny odpoczynek…