XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie i ofiarnie włączyli się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym, OSP oraz tym, którzy przygotowywali ołtarze. Dziękuję również wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie młodzieży do bierzmowania oraz w piękne przeżycie samej uroczystości, podczas, której młodzież przyjęła sakrament Ducha Świętego.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów, asystę oraz liturgiczną służbę ołtarza. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

3. 22 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Wszystkie stare, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne możemy składać za wikariatką przy bramie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli odpust parafialny. Msze święte tego dnia będą o godz. 9:00 i 18:00. Sumie odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczył o. Tomasz Nowak, dominikanin. Po mszy będzie nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na tę mszę zapraszam wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe oraz wszystkich parafian. Z racji na przypadającą uroczystość nie obowiązuje post piątkowy. Jeden z kapłanów będzie odprawiał mszę w intencji dziękczynnej na zakończenie roku szkolnego. Dlatego zapraszamy uczniów, nauczycieli, katechetów, dyrektorów oraz pracowników szkół.

5. Od ferii zimowych w naszej parafii odbywały się zajęcia plastyczne. Owocem tych zajęć jest wystawa prac, wykonanych przez naszą młodzież. Młodym artystom z całego serca gratuluję, Pani Ani, za prowadzenie zajęć, dziękuję, a wszystkich zapraszam do oglądania prac, są piękne.