III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 kwietnia

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski. Święto upamiętnia chrzest Polski, który prawdopodobnie odbył się 14 kwietnia 966 roku. Chrzest Polski, przyjęty przez księcia Polan Mieszka I, zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Niekiedy uważa się go również za symboliczny początek państwa polskiego i obecności Kościoła katolickiego na naszych ziemiach.
  1. Jutro o godzinie 16:00 będzie można odebrać stroje komunijne, które były do poprawy.
  1. W środę, o godzinie 16:00, będzie sprzątanie naszego Muzeum, jeżeli ktoś ma możliwości i chęci prosimy o pomoc.
  1. W czwartek o godzinie 17:00 w Muzeum odbędzie się wykład pt: Muzeum Modlitewnika Polskiego w Parznie jako wotum wdzięczności za religijną, patriotyczną i społeczną działalność Wandy Malczewskiej. Wykład wygłosi Jolanta Gąsiorowska. Organizatorem spotkania jest Bełchatowskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego. Serdecznie zapraszamy.
  1. O posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Józefowa i Mikorzyc
  1. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.